Skip to content Skip to navigation

Family Triathlon 2012

Long Course

Place First Name Surname ID Event Time Category
1 Chris Sanson 264 0:59:36 Open Male
2 Mitchell Rutter 134 1:01:06 Under 16 Male
3 Anja Dittmer 280 1:03:15 Open Female
4 Daniel Palfreyman 146 1:05:58 Open Male
5 Hayden Washington-Smith 139 1:06:22 Under 16 Male
6 Tom Pirie 256 1:11:19 Vet Male
7 Barrie Eccles 250 1:13:08 Vet Male
8 Alan Whittingham 226 1:13:53 Open Male
9 Grant Bly 287 1:14:09 Vet Male
10 Erin Reid 251 1:15:24 Open Female
11 Felicity Masters 145 1:18:21 Open Female
12 Simon Byrnes 285 1:19:33 Vet Male
13 Barry Judd 228 1:22:03 Vet Male
14 John Brenkley 220 1:22:22 Vet Male
15 Tai Poutu 202 1:25:01 Open Male
16 Wendy Brenkley 221 1:25:12 Vet Female
17 Catriona Pirie 255 1:29:29 Vet Female
18 Tracey Turner 262 1:29:46 Open Female

 

Medium Course

Place First Name Surname ID Event Time Category
1 David Martin 214 0:35:07 Under 16 Male
2 Jack McKenzie 128 0:36:03 Vet Male
3 Elizabeth Stannard 216 0:36:16 Under 16 Female
4 Andrew Martin 213 0:36:42 Vet Male
5 Russell Watts 105 0:38:38 Vet Male
6 Katherine Stannard 217 0:39:41 Vet Female
7 Ashley Phillips 138 0:39:50 Vet Male
8 Team Leabourne 270 0:40:24 Team
9 Melanie Mabey 247 0:41:53 Vet Female
10 Jharna Melbourne 254 0:42:11 Under 13 Female
11 TEAM Richmond 218 0:45:05 Team
12 Teresa Alcock 269 0:47:03 Vet Female
13 Sonia Griffin 201 0:47:11 Open Female
14 Team Chamberlain 275 0:47:40 Team
15 Hillary Rossiter 286 0:49:25 Vet Female
16 Kento Joko 272 0:50:03 Under 16 Male
17 Jannetta Matthews 212 0:53:56 Open Female
18 Sarah Warrington 210 0:54:35 Open Female
19 Anne-Marie Warrington 207 0:54:48 Open Female
20 Esme Chamberlain 273 0:56:19 Vet Female
21 Andreas Reidel 103 0:56:28 Vet Male
22 Matthew Cooper 144 0:58:08 Under 13 Male
23 Sally Rasmussen 211 0:58:34 Vet Female
24 Cecile Ellery 208 1:00:00 Vet Female
25 Stephen Bulkley 222 1:00:24 Vet Male
26 Carolina Diaz 104 1:00:35 Open Female
27 Theodoro Reidel 143 1:00:56 Under 13 Male
28 Sue Curry 283 1:04:19 Vet Female
29 Karen Higgie 277 1:05:07 Open Female

 

Short Course

Event First Name Surname ID Event Time Category
1 Samuel Phillips 137 0:20:21 Under 13 Male
2 Lachie Burn 242 0:20:48 Open Male
3 Kerrin Stuart 235 0:20:55 Under 13 Male
4 Wall Team 112 0:21:31 Team
5 Fergus Washington-Smith 140 0:21:36 Under 13 Male
6 Benjamin Orr 260 0:21:40 Under 13 Male
7 Lachlan Campbell 240 0:21:49 Open Male
8 Ryan Coombes 239 0:22:21 Open Male
9 Team Youngers 276 0:22:30 Team
10 Cameron Mabey 248 0:23:13 Under 13 Male
11 Kira Paul 238 0:23:21 Open Male
12 Thomas Stannard 215 0:23:41 Under 13 Male
13 Alan Wall 111 0:23:47 Vet Male
14 Team Hannan 229 0:24:08 Team
15 Matt Chamberlain 274 0:24:20 Under 13 Male
16 Scott Murphy 313 0:24:25 Open Male
17 Luke Scott 252 0:25:04 Under 13 Male
18 TEAM Hird 135 0:25:13 Team
19 Logan Timmo 136 0:26:40 Under 13 Male
20 Christina Stuart 236 0:26:54 Under 13 Male
21 Kimiora Edwards 110 0:26:58 Under 13 Female
22 Conrad Ryan 302 0:27:09 Open Male
23 Jesse Brady 123 0:27:21 Under 16 Male
24 Helena Watts 203 0:27:27 Open Female
25 Jono Todd 241 0:27:53 Open Male
26 Nick Bailey 314 0:28:06 Vet Male
27 Jago Alcock 265 0:28:47 Under 13 Male
28 Jonathon Jenkins 311 0:29:51 Open Male
29 Alex Argyle 225 0:30:02 Under 13 Male
30 Ruth Dean 209 0:30:12 Under 13 Female
31 Tyler Mumby 237 0:31:15 Under 13 Male
32 David Sullivan 312 0:31:49 Open Male
33 Carne Team 1 281 0:32:20 Team
34 Tania Garrett 317 0:32:29 Open Female
35 Andrew Hayman 316 0:32:47 Open Male
36 Stephanie Davies 301 0:32:53 Open Female
37 Georgia Garrett 320 0:33:00 Open Female
38 Thomas Orr 261 0:33:14 Under 13 Male
39 Samuel Portch 142 0:33:25 Under 13 Male
40 Molly Alcock 268 0:33:31 Under 13 Female
41 Virginia Ridd 300 0:33:35 Open Female
42 Adrienne Portch 141 0:33:44 Vet Female
43 Team Bro 271 0:33:50 Team
44 Aden Porritt 126 0:33:58 Under 13 Male
45 Lauren Argyle 224 0:34:06 Under 13 Female
46 Michelle Argyle 223 0:34:11 Vet Female
47 Lydia Stace 246 0:34:16 Under 13 Female
48 Harrison Simon 232 0:34:20 Vet Male
49 TEAM Scott 253 0:34:24 Under 13 Male
50 Jack Harrison 233 0:34:27 Under 13 Male
51 Oliver Linton 319 0:34:33 Under 16 Male
52 Jorja Henderson 288 0:34:38 Under 13 Female
53 Taine Ata 120 0:34:43 Under 13 Male
54 Mabey Team 249 0:34:49 Team
55 Hayley Jenkins 231 0:34:55 Under 13 Female
56 Patrick Kerr 321 0:35:02 Open Male
57 Holly McInnes 117 0:35:20 Under 13 Female
58 Becy McInnes 115 0:35:24 Open Female
59 Hamish Higgie 278 0:36:27 Under 13 Male
60 Jack Poulson 279 0:36:33 Under 13 Male
61 Nathan Abraham 307 0:36:42 Open Male
62 Jensen Alcock 266 0:36:58 Under 13 Male
63 Kerian Chick 310 0:37:13 Open Male
64 Leo Brady 124 0:37:28 Under 13 Male
65 Declan Brady 125 0:37:37 Vet Male
66 Brears Team 2 205 0:37:46 Team
67 Team Cornwell 101 0:38:00 Team
68 Brears Team 1 204 0:38:23 Team
69 Brears Team 3 206 0:38:33 Team
70 Kai Alcock 267 0:39:30 Under 13 Female
71 Joshua Ryan 303 0:40:17 Open Male
72 Carl Drylie 200 0:40:29 Under 16 Male
73 Henderson Team 289 0:40:34 Team
74 Matthew Simes 308 0:41:15 Open Male
75 Siann Aburn 219 0:41:59 Vet Female
76 Annabel Stace 245 0:42:32 Under 13 Female
77 Daniel McInnes 114 0:42:37 Vet Male
78 Tom McInnes 116 0:42:38 Under 13 Male
79 Petch Team 102 0:43:38 Team
80 Floor Schalk 130 0:43:59 Under 13 Female
81 Hamish Taverner 304 0:44:17 Vet Male
82 Keri-Anne Johnson 305 0:44:41 Open Female
83 Kim Schalk 132 0:45:20 Under 13 Female
84 Jos Schalk 131 0:45:26 Vet Male
85 Jordan Wilson 318 0:46:39 Open Male
86 Carne Team 2 282 0:48:16 Team
87 Harrison Porritt 127 0:49:01 Under 13 Male
88 Paula Stace 243 0:49:44 Open Male
89 Julie Judd 227 0:55:23 Vet Female
90 Grace Dean 309 0:56:51 Open Female
91 Erin Bailey 230 0:56:56 Under 13 Female
92 Sandra Schalk 133 0:57:46 Open Female
93 May Appleton 306 1:03:39 Open Female
94 Sam Curry 284 1:06:05 Under 16 Male

 

Duathlon Medium Course

Place First Name Surname ID Event Time Category
1 Dale Mcmillan 113 1:01:33 Vet Female
2 Megan Booth 118 1:03:02 Vet Female

 

Duathlon Short Course

Place First Name Surname ID Event Time Category
1 Luke Morgan 119 0:48:31 Under 13 Male
2 Simon Stace 244 0:51:45 Vet Male
3 Atlanta Ata 121 0:54:10 Under 13 Female
4 Kim Ata 122 0:54:21 Open Female