Skip to content Skip to navigation

Winter Duathlon Series 2010 - Race 1

Duathlon Long Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Steve Stannard Vet Male 1:05:31
2 Hamish Hammond Open Male 1:08:14
3 Lyle Cuming Open Male 1:08:49
4 Bryce Calder Vet Male 1:11:07
5 Wayne Martin Open Male 1:17:50
6 Shane Stratton Vet Male 1:17:57
7 Dave Scott Vet Male 1:21:01
8 Evan McCaughan Open Male 1:21:21
9 Gael Andrews Vet Female 1:22:03
10 Katherine Stannard Vet Female 1:23:02
11 Alec Smeaton Vet Male 1:23:22
12 Simon Stickney Open Male 1:23:43
13 Carolyn Martin Vet Female 1:24:32
14 Wendy Horning Vet Female 1:28:14
15 Chris Trembath Vet Male 1:39:34
16 Greg Oldridge Vet Male 1:40:03
17 Raewyne Hyde Vet Female 1:40:03
18 Ann Bould Vet Female 1:40:15
19 Mark Mudd Vet Male 1:41:49
20 Jayne Waite Open Female 1:44:17
21 Jenna Ryan Open Female 1:44:51

Duathlon Medium Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Damien Lardner Under 16 Male 0:40:25
2 Andy Burns Open Male 0:42:18
3 Mitchell Rutter Under 16 Male 0:42:40
4 Nathan McHugh Under 16 Male 0:44:11
5 Bruce Jenkins Vet Male 0:45:59
5 Jaimee Leader Under 13 Female 0:48:31
6 Amanda Radich Open Female 0:48:52
7 Shayne Nation Open Male 0:49:20
8 Darren Hirschberg Under 13 Male 0:49:33
9 Rochelle Ross Open Female 0:50:54
10 Peter Page Open Male 0:51:12
11 Stephen Marsland Open Male 0:51:58
12 Bradley Pearson Open Male 0:53:31
13 Vicki Stratton Vet Female 0:53:48
14 Ian Pollard Vet Male 0:54:28
15 Gary Milligan Vet Male 0:55:49
16 Diane Chesmar Vet Female 0:56:11
17 Cathy Puanaki Open Female 0:56:32
18 John Puanaki Vet Male 0:56:33
19 Amber Van Dam Open Female 0:56:37
20 Dan Schiffner Open Male 0:57:01
21 Susan Mudd Vet Female 1:01:23

Duathlon Short Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Thomas Stannard Under 13 Male 0:27:08
2 Amy Richards Under 13 Female 0:27:21
3 Abby Leader Under 13 Female 0:29:41
4 Thanh Nguyen Under 16 Male 0:34:22
5 Emma Leader Under 13 Female 0:34:23
6 Anna Sargeant Under 13 Female 0:36:02
7 Steph Sargeant Open Female 0:36:03
8 Kirsty Tucker Open Female 0:36:51
9 Mikayla Pollard Under 16 Female 0:42:25
10 Helenka Pollard Junior Female 0:42:28
11 Tony MacMillian Junior Male 0:45:12

Triathlon Long Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Debbie Lardner Vet Female 1:15:05
2 Jack McKenzie Vet Male 1:15:20
3 Jeremy Ballantyne Open Male 1:15:24
4 Brent Ellery Vet Male 1:19:04
5 Wendy Allerby Vet Female 1:27:41
6 Jo Speary Vet Female 1:33:51
7 Mike Ryan Vet Male 1:40:27

Triathlon Medium Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Michelle Turner Open Female 0:43:25
2 John Brenkley Vet Male 0:51:09
3 Sarah Boys Open Female 0:51:32
4 Wendy Brenkley Vet Female 0:52:17
5 Elizabeth Martin Open Female 0:52:43
6 Gaye Scott Vet Female 0:53:39
7 Sue Cuthbertson Vet Female 0:59:43
8 Sally Rasmussen Vet Female 1:10:37

Triathlon Short Course

Place First Name Surname Category Event Time  
1 Jake Van Lienen Under 13 Male 0:20:52  
2 Emma Smith Under 13 Female 0:27:36  
3 Henry Moir Under 13 Male 0:28:37  
4 Phoebe Moir Under 13 Female 0:30:00  
5 Team Smith Team 0:34:47 Run & Bike Only
6 Alice Moir Under 13 Female 0:41:21  

Feilding High School

Place First Name Surname Category Event Time  
1 MAT WAGHORN Feilding High School 1:02:29
2 NATHAN STEWART Feilding High School 1:05:44
3 JAMES DUNLOP Feilding High School 1:08:56
4 SEAN RANKIN Feilding High School 1:09:25
5 ROBERT JONES Feilding High School 1:09:46
6 EDDIE CRANSTON Feilding High School 1:09:50
7 KRIS BURCH Feilding High School 1:09:59
8 CHAD BOYACK Feilding High School 1:10:26
9 CARNE GROOMBRIDGE Feilding High School 1:11:13
10 ARILD ROBERTS Feilding High School 1:12:35
11 JAMIE TODD Feilding High School 1:13:43
12 JANE MEDICOTT Feilding High School 1:15:16
13 LYDIA DICKINS Feilding High School 1:15:26
14 MARK CVITANOVICH Feilding High School 1:17:21
15 SAMANTHA ELLERY Feilding High School 1:17:23
16 HAMISH WATSON Feilding High School 1:18:24
17 WILLIAM BURY Feilding High School 1:18:31
18 JOSIAH SMITH Feilding High School 1:19:46
19 ROWENA JONES Feilding High School 1:20:01
20 MICHAEL O'CALLAGHAN Feilding High School 1:20:07
21 SARAH MARTIN Feilding High School 1:21:41
22 KRISTINA ILLSTON Feilding High School 1:23:20
23 MICHELLE JUDD Feilding High School 1:24:00
24 JACKIE TAPP Feilding High School 1:25:27
25 STEVIE GORDON Feilding High School 1:26:25
26 KATIE MILLER Feilding High School 1:28:18
27 JADEN MEEHAN Feilding High School 1:29:26
28 CHALOTTE CLARKE Feilding High School 1:35:39
29 SARAH NORMAN Feilding High School 1:38:45
30 DEBRA CZORNOOKYJ Feilding High School 1:41:17
31 STEPH SEYMOUR Feilding High School 1:47:15

Wanganui High School

Place First Name Surname Category Event Time  
1 KEEGAN RICHDALE Wanganui High School 0:58:12  
2 JACK APLIN Wanganui High School 1:11:15  
3 ZEB SMALL Wanganui High School 1:12:02  
4 ADAM TIPPER Wanganui High School 1:15:39  
5 JORDAN RITCHIE Wanganui High School 1:16:07  
6 PETER CZERWONKA Wanganui High School 1:16:14  
7 JOHANNA OVERWEEL Wanganui High School 1:17:30  
8 REBECCA RUSSELL Wanganui High School 1:19:10  
9 STUART HILL Wanganui High School 1:21:29  
10 ALYSA O'DONNELL Wanganui High School 1:24:02  
11 ADAM HOWIE Wanganui High School 1:25:29  
12 HAYLEY ADDENBROOKE Wanganui High School 1:26:28  
13 TROIAN GRANT Wanganui High School 1:27:04  
14 KATE BRUCE Wanganui High School 1:28:21  
15 JAMIE PUDNEY Wanganui High School 1:28:25  
16 JACK MORRIS Wanganui High School 1:28:29  
17 WILSON O'FEE Wanganui High School 1:28:43  
18 MARIANNE KIRBY Wanganui High School 1:31:11  
19 BAILEY MCINDOE Wanganui High School 1:31:13  
20 ALYSHA PETERSEN Wanganui High School 1:31:17  
21 SAMUEL BUTTERS Wanganui High School 1:32:29  
22 YISHAY ANDERSON-RATANA Wanganui High School 1:33:32  
23 CHRISTOPHER HEALY Wanganui High School 1:34:49  
24 MATT HAINSWORTH Wanganui High School 1:34:56  
25 TIMOTHY CLARK Wanganui High School 1:36:57  
26 JORDAN MCGAHEY Wanganui High School 1:38:23  
27 ABBY MCDONALD Wanganui High School 1:38:24  
28 SOPHIA COLLINSON Wanganui High School 1:38:32  
29 BRANDON JONES Wanganui High School 1:46:46  
30 DOMINIC LOCK Wanganui High School 1:49:07  
31 KELSEY CLARK Wanganui High School 1:52:52  
32 KAYLA GRAY Wanganui High School 1:54:37  
33 MICHAEL ELLIS Wanganui High School 0:42:20 SWIM & RUN
34 MENRAJ RANDHAWA Wanganui High School 1:05:11 SWIM & RUN
35 ANNA BURGESS Wanganui High School 1:27:48 BIKE & SWIM
36 KODI BARTELS Wanganui High School 1:38:01 BIKE & SWIM